Tarihe Göre Filtrelenen Öğeler Eylül 2012 - Harikalar Kutusu - Harikalar Kutusu https://www.harikalarkutusu.com Wed, 22 May 2019 19:02:05 +0300 Joomla! - Open Source Content Management tr-tr Adalar Müzesi Sanal Turu https://www.harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/65-adalar-muzesi-sanal-turu https://www.harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/65-adalar-muzesi-sanal-turu Adalar Müzesi Sanal Turu
Adalar Müzesi'nin Hangar binasında bulunan sürekli sergileri Harikalar Kutusu tarafından sanal tur şekline dönüştürüldü.

Sanal gezi onlarca noktadan yüksek kaliteli olarak izlenebiliyor, gezi noktaları bir harita üzerinden seçilebiliyor. Pano içeriklerinin bile okunabildiği sanal gezide ayrıca Müze'de yer alan gösterimler ve videolar İnternet üzerinde sanal turun içine gömülmüş şekilde izlenebiliyor.

Sanal tur için http://sanal.adalarmuzesi.org adresinde menüden Sanal Tur'u seçebilirsiniz.

]]>
kutu@harikalarkutusu.com (kutu) Projelerimiz Sun, 30 Sep 2012 03:00:00 +0300
Adalılar Veritabanı, Web Sitesi ve Gösterimi https://www.harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/62-adalilar-veritabanı-web-sitesi-ve-gosterimi https://www.harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/62-adalilar-veritabanı-web-sitesi-ve-gosterimi Adalılar Veritabanı, Web Sitesi ve Gösterimi
Harikalar Kutusu Adalılar web sitesini İnternet üzerinden erişime açtı.

 Adalar Müzesi'nin Adalar'da yaşayanlar hakkında topladığı blgileri içeren veri tabanı bir web sitesi içinden kullanıcılara açıldı. Sitede bulunan forum üzerinden Adalılar yeni bilgiler ekleyebilecekler.

Aynı bilgileri web sitesindeki veri tabanı üzerinden kullanan bir gösterim de 2011 yılından beri müze sürekli sergileri içinde yer almakta, kullanıcılar adaya, kaynağa, mesleğe göre veri tabanında bulunan kişilerin bilgilerine ulaşabilmekte.

Adalılar web sitesi için http://adalilar.adalarmuzesi.org adresini ziyaret ediniz...

]]>
kutu@harikalarkutusu.com (kutu) Projelerimiz Mon, 17 Sep 2012 03:00:00 +0300
Sözlü Tarih Sitesi https://www.harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/61-sozlu-tarih-sitesi https://www.harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/61-sozlu-tarih-sitesi Sözlü Tarih Sitesi
Adalar Müzesi Sözlü Tarih Sitesi İnternet üzerinden kullanıma açıldı.

Adalar Müzesi'nin sürekli ve geçici sergilerinde bulunan klipler bu site üzerinden izlenebiliyor. İçerik konusuna ve tarihe göre filtrelenebiliyor.

Önümüzdeki aylarda Adalar Müzesi'nin gerçekleştirmiş olduğu 200'e yakın sözlü tarih görüşmesinden küçük klipler oluşturularak bu sitede izleyicilere açılacak.

Site http://sozlutarih.adalarmuzesi.org adresinden izlenebilir.

]]>
kutu@harikalarkutusu.com (kutu) Projelerimiz Sun, 16 Sep 2012 03:00:00 +0300
Adalar Sanal Müzesi https://www.harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/60-adalar-sanal-muzesi https://www.harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/60-adalar-sanal-muzesi Adalar Sanal Müzesi
Adalar Müzesi sanal ortamda gezilebiliyor.

Adalar Müzesi'nin katalog içeriği ve bugüne kadar gerçekleştirdiği süreli sergiler hakkındaki bilgiler görselleri ile birlikte bu sitede yer almakta. Sitede aynı zamanda sergilerde yer alan gösterimler de izlenebiliyor. Sanal müze turuna da bu site üzerinden erişilebiliyor.

Sanal müze http://sanal.adalarmuzesi.org adresinde bulunabilir.

]]>
kutu@harikalarkutusu.com (kutu) Projelerimiz Sat, 15 Sep 2012 03:00:00 +0300
Müze Arşiv Tarama Arayüzü https://www.harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/63-muze-arsiv-tarama-arayuzu https://www.harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/63-muze-arsiv-tarama-arayuzu Adalar Müzesi arşivine İnternet üzerinden erişilebilecek.

Harikalar Kutusu, MS SQL Server üzerinde halka kapalı özel bir yazılımla çalışan arşivi son kullanıcıya açmak üzere çalışmalarını tamamladı. Yeni yazılan arayüzle web sitesini ziyaret edenler arşivde tarama yapabilecekler. Müze çalışanları daha gelişkin bir arayüz üzerinden şu anda çalışmaktalar ve arşiv içeriği gözden geçirildikten sonra arşiv tarama arayüzü halka açılacak.

]]>
kutu@harikalarkutusu.com (kutu) Projelerimiz Sat, 01 Sep 2012 03:00:00 +0300