Projelerimiz - Harikalar Kutusu - Harikalar Kutusu https://harikalarkutusu.com Sat, 20 Apr 2019 08:52:29 +0300 Joomla! - Open Source Content Management tr-tr Hala Hatırlıyorum Sergisi Tasarımı ve Organizasyonu https://harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/73-hala-hatirliyorum-sergisi-tasarimi-ve-organizasyonu https://harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/73-hala-hatirliyorum-sergisi-tasarimi-ve-organizasyonu Hala Hatırlıyorum Sergisi Tasarımı ve Organizasyonu
Harikalar Kutusu Adalar Müzesi'nin Hala Hatırlıyorum - Büyükada sergisinin tasarımınını ve kurulum organizasyonunu gerçekleştirdi.

 

Haziran 2013 - Haziran 2014 tarihleri arasında Adalar Müzesi Çınar Sergi Alanı'nda izleyici ile buluşan açıkhava sergisinin yerleşim planları ve sistemlerin kurulması Harikalar Kutusu tarafından gerçekleştirilmiş, gerekli demir, boyama ve montaj işleri de bu kapsamda organize edilmiştir. Sergi gene Harikalar Kutusu tarafından hazırlanan Sanal Adalar Müzesi'nde izlenebilir.

]]>
kutu@harikalarkutusu.com (kutu) Projelerimiz Wed, 24 Jul 2013 12:53:22 +0300
Balık Ağ(a)lara Takıldı Sergisi Tasarımı ve Organizasyonu https://harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/74-balik-agalara-takildi-sergisi-tasarimi-ve-organizasyonu https://harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/74-balik-agalara-takildi-sergisi-tasarimi-ve-organizasyonu Balık Ağ(a)lara Takıldı Sergisi Tasarımı ve Organizasyonu
Harikalar Kutusu Adalar Müzesi'nin Balık Ağ(a)lara Takıldı sergisinin tasarımınını ve kurulum organizasyonunu gerçekleştirdi.

 

Haziran - Temmuz 2013 tarihleri arasında Heybeliada Sahil sergi alanında izleyici ile buluşan açıkhava sergisinin yerleşim planları ve sistemlerin kurulması Harikalar Kutusu tarafından gerçekleştirilmiş, gerekli demir, boyama ve montaj işleri de bu kapsamda organize edilmiştir. Sergi gene Harikalar Kutusu tarafından hazırlanan Sanal Adalar Müzesi'nde izlenebilir.

]]>
kutu@harikalarkutusu.com (kutu) Projelerimiz Wed, 24 Jul 2013 03:00:00 +0300
Göç Bağlantıları Sergisi https://harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/72-goc-baglantilari-sergisi https://harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/72-goc-baglantilari-sergisi Göç Bağlantıları Sergisi
Harikalar Kutusu Adalar Müzesi'nin Göç Bağlantıları Projesi 2012 sergisinin tasarımını ve uygulama projesini gerçekleştirdi.

 

Bir Avrupa Birliği projesinin bitiş sergisi olan Göç Bağlantıları sergisi Müze çalışanları ile birlikte Bülent Özden ve Banu Barmak tarafından tasarlandı. Yaklaşık 50 metrekarede açılan sergide 10 ayrı bölüm bulunuyor. Herbiri değişik sunum konseptinde hazırlanan bölümler hem dünyadan hem adalardan göç ile ilgili bilgileri derliyor. İnşaii elektrik uygulamaları yanında yurtdışında hazırlanan gösterimler dışında kalanları Harikalar Kutusu tarafından hazırlanan sergi Aralık 2012'de açıldı.

]]>
kutu@harikalarkutusu.com (kutu) Projelerimiz Thu, 04 Apr 2013 05:46:50 +0300
Müzecilik Meslek Kuruluşu Web Sitesi https://harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/70-muzecilik-meslek-kurulusu-web-sitesi https://harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/70-muzecilik-meslek-kurulusu-web-sitesi Müzecilik Meslek Kuruluşu Web Sitesi
Harikalar Kutusu - Müze Teknolojileri, Müzecilik Meslek Kuruluşu'nun kurumsal web sitesini bitirerek kullanıma açtı.

 

Daha önce MüzeForum web sitesi ile aynı adresi paylaşan kurumsal site artık kendine ait adreste yer alacak. Bu sitede sadece Dernek ile ilgili haberler, müzecilikle ilgili makaleler, ICOM belgeleri ve haberleri, ilgili akademik etkinlikler yer alırken MüzeForum ilgilenen herkesin etkilişimli olarak katkıda bulunacağı bir şekilde devam edecek.

 

]]>
kutu@harikalarkutusu.com (kutu) Projelerimiz Mon, 01 Oct 2012 03:00:00 +0300
Adalar Müzesi Sanal Turu https://harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/65-adalar-muzesi-sanal-turu https://harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/65-adalar-muzesi-sanal-turu Adalar Müzesi Sanal Turu
Adalar Müzesi'nin Hangar binasında bulunan sürekli sergileri Harikalar Kutusu tarafından sanal tur şekline dönüştürüldü.

Sanal gezi onlarca noktadan yüksek kaliteli olarak izlenebiliyor, gezi noktaları bir harita üzerinden seçilebiliyor. Pano içeriklerinin bile okunabildiği sanal gezide ayrıca Müze'de yer alan gösterimler ve videolar İnternet üzerinde sanal turun içine gömülmüş şekilde izlenebiliyor.

Sanal tur için http://sanal.adalarmuzesi.org adresinde menüden Sanal Tur'u seçebilirsiniz.

]]>
kutu@harikalarkutusu.com (kutu) Projelerimiz Sun, 30 Sep 2012 03:00:00 +0300
Adalılar Veritabanı, Web Sitesi ve Gösterimi https://harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/62-adalilar-veritabanı-web-sitesi-ve-gosterimi https://harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/62-adalilar-veritabanı-web-sitesi-ve-gosterimi Adalılar Veritabanı, Web Sitesi ve Gösterimi
Harikalar Kutusu Adalılar web sitesini İnternet üzerinden erişime açtı.

 Adalar Müzesi'nin Adalar'da yaşayanlar hakkında topladığı blgileri içeren veri tabanı bir web sitesi içinden kullanıcılara açıldı. Sitede bulunan forum üzerinden Adalılar yeni bilgiler ekleyebilecekler.

Aynı bilgileri web sitesindeki veri tabanı üzerinden kullanan bir gösterim de 2011 yılından beri müze sürekli sergileri içinde yer almakta, kullanıcılar adaya, kaynağa, mesleğe göre veri tabanında bulunan kişilerin bilgilerine ulaşabilmekte.

Adalılar web sitesi için http://adalilar.adalarmuzesi.org adresini ziyaret ediniz...

]]>
kutu@harikalarkutusu.com (kutu) Projelerimiz Mon, 17 Sep 2012 03:00:00 +0300
Sözlü Tarih Sitesi https://harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/61-sozlu-tarih-sitesi https://harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/61-sozlu-tarih-sitesi Sözlü Tarih Sitesi
Adalar Müzesi Sözlü Tarih Sitesi İnternet üzerinden kullanıma açıldı.

Adalar Müzesi'nin sürekli ve geçici sergilerinde bulunan klipler bu site üzerinden izlenebiliyor. İçerik konusuna ve tarihe göre filtrelenebiliyor.

Önümüzdeki aylarda Adalar Müzesi'nin gerçekleştirmiş olduğu 200'e yakın sözlü tarih görüşmesinden küçük klipler oluşturularak bu sitede izleyicilere açılacak.

Site http://sozlutarih.adalarmuzesi.org adresinden izlenebilir.

]]>
kutu@harikalarkutusu.com (kutu) Projelerimiz Sun, 16 Sep 2012 03:00:00 +0300
Adalar Sanal Müzesi https://harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/60-adalar-sanal-muzesi https://harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/60-adalar-sanal-muzesi Adalar Sanal Müzesi
Adalar Müzesi sanal ortamda gezilebiliyor.

Adalar Müzesi'nin katalog içeriği ve bugüne kadar gerçekleştirdiği süreli sergiler hakkındaki bilgiler görselleri ile birlikte bu sitede yer almakta. Sitede aynı zamanda sergilerde yer alan gösterimler de izlenebiliyor. Sanal müze turuna da bu site üzerinden erişilebiliyor.

Sanal müze http://sanal.adalarmuzesi.org adresinde bulunabilir.

]]>
kutu@harikalarkutusu.com (kutu) Projelerimiz Sat, 15 Sep 2012 03:00:00 +0300
Müze Arşiv Tarama Arayüzü https://harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/63-muze-arsiv-tarama-arayuzu https://harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/63-muze-arsiv-tarama-arayuzu Adalar Müzesi arşivine İnternet üzerinden erişilebilecek.

Harikalar Kutusu, MS SQL Server üzerinde halka kapalı özel bir yazılımla çalışan arşivi son kullanıcıya açmak üzere çalışmalarını tamamladı. Yeni yazılan arayüzle web sitesini ziyaret edenler arşivde tarama yapabilecekler. Müze çalışanları daha gelişkin bir arayüz üzerinden şu anda çalışmaktalar ve arşiv içeriği gözden geçirildikten sonra arşiv tarama arayüzü halka açılacak.

]]>
kutu@harikalarkutusu.com (kutu) Projelerimiz Sat, 01 Sep 2012 03:00:00 +0300
Lefter Sergisi Gösterimleri https://harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/59-lefter-sergisi-gosterimleri https://harikalarkutusu.com/cms/projelerimiz/item/59-lefter-sergisi-gosterimleri Lefter Sergisi Gösterimleri
Lefter sergisi gösterimleri Harikalar Kutusu tarafından hazırlandı.

Adalar Müzesi'nin Çınar sergi alanında açılan gösterimler sözlü tarih görüşmelerinden yapılan montajlardan ve kurgusu Harikalar Kutusu tarafından hazırlanan "Vixit. Güle Güle Lefter" videosundan oluşuyor. Bunun dışında sergi panoları ile entegre olarak sunulan maç görüntüleri ve Galatasaray Müzesi'nden alınan belgelerden hazırlanan görüntüler de gösterimler arasında yer alıyor. Gösterimler gene Harikalar Kutusu tarafından hazırlanan Sanal Adalar Müzesi'nde izlenebilir, gene Harikalar Kutusu tarafından yönetilen Adalar Müzesi Youtube Kanalı'nda bulunabilir...

Gösterimler Haziran-Kasım 2012 arasında açık kaldı.

]]>
kutu@harikalarkutusu.com (kutu) Projelerimiz Sun, 10 Jun 2012 03:00:00 +0300